top of page

BIOGRAPHY

deryaakkaya.png

Yönetici ve Yaşam koçu (Certificated from The Coaching Institute USA / Comprehensive Coaching U Program / Life Coaching Association for Coaching Member Fa Koç Akademi) İstanbul doğumlu, Derya Akkaya 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına bankacılık sektöründe başladı. Kariyerini, kendisine bağlı şubelerin tüm operasyonlarından sorumlu Bölge Operasyon Direktörü olarak noktaladı. Kurum içi marka ve kalite bilincinin yaygınlaşmasındaki katkılarından dolayı iki kez kalite ödülü alan Akkaya, 2005 yılında görevinden ayrıldı,deneyimlerini eğitmen ve koç olarak paylaşmayı misyon edindi.

2006 yılında merkezi Amerikada bulunan The Coaching Institute Life Coaching Certification programını tamamladı.Koçluk eğitimi sürecinde davranış bilimleri ve terapi teknikleri eğitimini çeşitli kuruluşların ve üniversitelerin çalışma gruplarına katılarak sürdürdü.Kişisel gelişim ve yeni düşünce tarzlarına yönelik atölye çalışmalarında görev aldı.

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak da görev alan Akkaya’nın, Koçluk profesyonel deneyimi 3000 saatin üzerindedir. ADS Yönetim Danışmanlığı Eğitmenlerindendir.

bottom of page